Навчання через проєктний підхід. Як пройшов Проєктфест у школах МрійДій

Навчання через проєктний підхід. Як пройшов Проєктфест у школах МрійДій

Понад 100 учасників, 14 команд, презентації, нетворкінг, майстер-класи - у Львові пройшов Проєктфест, на якому учні київської та львівської шкіл МрійДій представили командні проєкти, над якими працювали впродовж навчального року. 

«Загалом проєктний підхід – це особливість освітнього процесу всієї мережі МрійДій. Бо це про дієвий досвід і застосування предметних знань, цінностей та компетентностей на практиці.» - коментує академічна директорка МрійДій Мирослава Товкало. 

Серед представлених на фесті проєктів дітей:

- Створення коміксів - створення картинки на придуману тематику коміксів.

- Виготовлення власного мерчу - креативні малюнки перетворилися на неповторні наліпки та футболки.  

- Арт для перемоги.

- Екоклуб - дослідження способів збереження продуктів, створення вощанок.

- Клуб математичних жартів.

- Екосвідомі - сортування сміття.

- Створення карток з допомогою ШІ - виготовлення власної настільної гри.

 

- Українізована мафія - інтелектуальна гра з українським мотивом.

- Допомога лемурам у Лемурівській опікунській Раді - збір коштів на утримання тварин.

- Виготовлення крему для рук.

- Діти для дітей - можливість спробувати себе у ролі тьютора.

- Клуб самопрезентації - мистецтво розповідати про себе.

- Книжечка щастя для дітей з окупованих територій.

 

Кожен проєкт мав соціальну складову: допомагати і підтримувати.

 

«Ми бачимо, як завдяки проєктній діяльності в процесі навчання змінюється мислення дітей - вони вчаться бачити за горизонт, шукати можливості, об'єднуватися задля досягнення мети, генерувати ідеї. До речі, всі проєкти, що створюють діти у школі є реальними, і не лише на рівні ідей. Наприклад, як ось про сортування сміття - діти дійсно впродовж проєкту досліджували питання свідомого використання пластику та паперових предметів і пропонували рішення, якими тепер користується вся школа. Головне - діти несуть цю культуру в свої родини, тим самим масштабуючи вплив своїх проєктів на суспільство і країну загалом.» - додає Світлана Заріпова, директорка школи повного дня МрійДій у Києві. 

 

Після презентацій своїх проєктів, майстерок та нетворкінгу школярі мали ще одну можливість спробувати себе в різних проєктних напрямах фестивалю: науковому, мистецькому, спортивному та ігровому. А на наступний день усі відправилися проходити квест на 13-ти локаціях історичного Львова, пізнаючи його історію і культуру. 

 

«У наших школах щотижневі уроки проєктної діяльності передбачено в розкладі від 1 до 11 класів. Самі учні ініціюють проєкт, придумуючи цікаві ідеї, об’єднують однодумців у проєктну команду, запрошують дорослих для наукової координації своїх ініціатив. І далі впродовж семестру реалізують проєкт та презентують його результати. Також проєктні заняття є у садочках МрійДій» - додає Мирослава Товкало.

Щоб дізнатися більше про проєктний підхід у школах повного дня МрійДій у Києві та Львові - ви можете залишити заявку зворотнього зв’язку на сайті. Менеджер зв’яжеться з вами, щоб надати детальну інформацію та запросити на день відкритих дверей або оглядову зустріч у школі.