«Подорож Україною»

«Подорож Україною»

Захоплива сімейна подорож - мрія кожного малюка. Коли усі разом, з татом та мамою, вирушають у далеку та довгу мандрівку, назустріч пригодам, новим враженням та відчуттям. Діти обожнюють канікули, люблять подорожі, зміну місцевостей та краєвидів

Герої нашої книжки подорожують Україною. Активна, творча та дуже енергійна мама вирішила показати своїй сім’ї рідну країну: склала маршрут між різними областями, знайшла чудовий жовтий трейлер, завантажила в нього чоловіка, доньку Марійку шести років та сина Богдана десяти років, та в період літніх канікул вирушила назустріч новій, мирній Україні.

У нашій книжці немає тексту, тільки чудові, яскраві ілюстрації. Світ дитячої уяви – різнобарвний та сміливий, де фантазія не має меж. Саме через картинки та образи діти пізнають та наповнюють свій світогляд поживним матеріалом. Тому дитяча книжка – це книга для розглядання в першу чергу. До того ж, гарні ілюстрації формують гарний смак. Кольори фарбують уяву, образи дають змогу замислитися. Картинки надовго залишаються у дитячій уяві, та з їх допомогою дитина може легко відтворити якісь події із свого життя. Наприклад подорож Україною, навіть уявну!

В проекті представлені п’ять регіонів України: Київ, Одеса, Карпати, Полтава та Донецьк. Кожен з них приносить у книгу свої символи та традиції. А разом, вони показують, що Україна дуже різна, і цим неймовірно цікава. На кожному розвороті – нова область, якою мандрують наші герої. Роздивляючи малюнки діти більш уважні до деталей, ніж дорослі. А кожен розворот – це безліч деталей, які розкривають аутентичний стиль кожної області.

Занурюючись у світ малюнку, дітлахи відкриють для себе велич розмаїтої природи, культури, краси та традицій України, зрозуміють, що подорожі – це не тільки літак і море, а й веселий жовтий трейлер з пікніками, природою, новими враженнями від рідної землі. Жовтий трейлер – це образ свободи, нового для України виду мандрівок. Це – свій дім на колесах, який дає можливість протягом довгого часу, зупиняючись де подобається, бути ближчим до природи, людей та подій.

Книжка говорить з дітьми образами, малюнками та символами. Сподіваємося, що батьки зможуть доповнити їх словами, відповісти на запитання малюків, розказати свої історії про рідну країну, міста, де вони були, або хочуть побувати. Ми віримо, що книга надихне українців на ідею подорожі Батьківщиною, яку ми добре знаємо в теорії, але не на практиці.

До проекту ми запросили талановитого українського ілюстратора Надію Дойчеву-Бут. Надія народилась в м. Ізмаїл. Навчалась в Одеському художньому училищі ім. Грекова, 2008 року закінчила факультет живопису Київської академії образотворчого мистецтва й архітектури. Займається станковим і монументальним живописом, графікою, ілюстрацією. Автор ілюстрацій до більш ніж 20‐ти книжок, співпрацює з українськими та зарубіжними видавництвами. Ілюстрації Надії Дойчевої були представлені на міжнародній виставці художників-ілюстраторів у Братиславі, міжнародному дитячому фестивалі у Львові, персональній виставці в музеї Тичини у Києві. В 2012 році у видавництві  «Грані‐Т» вийшов каталог ілюстрацій Надії. Книга Ірен Роздобудько «Пригоди на острові Клаварен» видавництва «Грані‐Т» з ілюстраціями Надії здобула кілька високих книжкових нагород, зокрема Диплом I ступеня на міжнародному конкурсі «Мистецтво книги» (Москва, 2011); Диплом I ступеня в номінації «Світ дитинства» на національному конкурсі «Краща книга України» та Премію «Книжкове Левеня» у номінації  «Оригінальне видання для підлітків» Міжнародного дитячого фестивалю у Львові.

Книжка «Подорож Україною» побачить світ у квітні 2015 року, у повнокольоровому друці на глянцевому картоні. Вона буде презентована на Книжковому Арсеналі 22‐26 квітня 2015. В підтримку презентації також заплановано зустрічі та розважальні заходи з дітьми, інтерв’ю та інтерактивні конкурси. Наклад книги 3000 примірників, розповсюдження всією Україною через Інтернет‐крамниці, промо‐акції, ярмарки та виставки.                

З повагою,

Автор проекту Ноа Кременчуцька.